Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije u božićnoj poslanici poželio je da radost i ovog Božića grije srca svih ljudi dobre volje, a naročito onih kojima je data odgovornost da upravljaju našom otadžbinom, čuvaju je i zalažu se za njeno blagostanje.
Vladika Vasilije poručio je da kroz dobra djela pokažemo koliko smo sa Bogom, osudio je ubijanje nerođene djece, te upozorio da se čuvamo licemjerja i osuđivanja drugih.
Njegovo visokopreosveštenstvo poručuje da se na praznik Rođenja sina Božjeg uvijek i iznova moraju obnavljati međuljudski odnosi i pri tome nikada ne smijemo zaboraviti da istinska jevanđeoska ljubav podrazumijeva izlazak iz samozatvorenosti u susret drugome.