BANJALUKA – Na putevima u Republici Srpskoj u drugom tromjesečju ove godine poginulo je 50 odsto više građana nego u istom periodu prošle godine.
Pokazuju to podaci Republičkog zavoda za statistiku.
Kako dodaju, broj povrijeđenih lica manji je za 3,2 odsto.
"Ukupan broj saobraćajnih nezgoda u drugom tromjesečju 2025. godine veći je za 23,8% u odnosu na isti period 2024. godine", naveli su oni.
Najviše nesreća u drugom tromjesečju ove godine dešavalo se utorkom, a najviše povrijeđenih osoba imalo je između 21 i 30 godina.
Povezane vijesti:
Porazna statistika: Svaka tri dana u Srpskoj u saobraćaju jedna žrtva
Возите пажљиво, неко мисли на вас! Регистрована друмска, моторна и прикључна возила и саобраћајне незгоде, II тромјесечје 2025/II тромјесечје 2024. године pic.twitter.com/A52cu9tPrN
— Републички завод за статистику, Република Српска (@rsstatistika) July 30, 2025