BEOGRAD - Za saobraćaj je od danas ponovo biti otvoren dio muzejsko-turističkog kompleksa Šarganska osmica na relaciji Mokra Gora - Višegrad, koji je zbog lošeg stanja kolosjeka bio zatvoren od 1. oktobra 2013. godine.
Nakon zamjene dotrajalih pragova na dijelu pruge od granice, to jest od stajališta Vojnik do stanice Višegrad ponovo će moći da se putuje prugom uskog kolosjeka muzejsko-turističkim vozom "Nostalgija", saopštilo je preduzeće Infrastruktura željeznice Srbije.