BANJALUKA - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović čestitao je 8. mart svim ženama, kojima i na ovaj dan, ali i svaki drugi, treba odati priznanje i poštovanje zbog njihove uloge u društvu.
"Žena je stub svake porodice, pouzdan prijatelj i kolega, majka, supruga i sestra. NJena ljubav i podrška plemenitim, porodičnim i humanim ciljevima nikada neće izostati", naglasio je Čubrilović.
On je rekao da je Narodna skupština Republike Srpske sistemskim mjerama i kvalitetnim zakonskim rješenjima dala ogroman doprinos unapređenju ekonomskog, političkog i društvenog položaja žena, te uklanjanju svih oblika diskriminacije, poštujući najviše principe rodne ravnopravnosti.
"Raduje nas činjenica da sve više žena u našem društvu obavlja odgovorne državničke poslove na visokim funkcijama u Republici Srpskoj i parlamentu. Zahvalan sam svim damama za doprinos u izgradnji humanijeg i boljeg društva", istakao je Čubrilović.
Čubrilović je poželio svim ženama da im i ovaj dan donese radost, sreću i lični, porodični i profesionalni uspjeh, saopšteno je iz kabineta predsjednika Narodne skupštine Republike Srpske.