Društvo

Cvijanovićeva uputila telegram Merkelovoj

Cvijanovićeva uputila telegram Merkelovoj
Cvijanovićeva uputila telegram Merkelovoj
Srna

BANJALUKA- Premijer Republike Srpske Željka Cvijanović uputila je telegram saučešća kancelaru NJemačke Angeli Merkel, porodicama nastradalih i njemačkom narodu povodom napada u Minhenu, najoštrije osuđujući ovaj čin nasilja u kojem su stradali nevini ljudi.

"Istinski smo užasnuti napadom koji se dogodio u tržnom centru u Minhenu, u kojem su stradali nevini ljudi. Najoštrije osuđujemo ovaj čin nasilja koji predstavlja ozbiljan udar na demokratske principe i bezbjednost građana", navodi se u telegramu.

Premijer Srpske je telegram uputila u ime Vlade Republike Srpske, svoje ime i u ime građana Republike Srpske.

Osamnaestogodišnji Nijemac iranskog porijekla ubio je devet, a ranio više od 20 osoba u napadu u tržnom centru u Minhenu, nakon čega je izvršio samoubistvo.

Najčitanije