ISTOČNO SARAJEVO - Nakon što je protekle noći gorjelo vozilo Predraga Nešića, DNS-ovog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, iz te stranke su najoštrije osudili, kako su naveli, ugrožavanje njegove imovine i pozvali nadležne organe da hitno reaguju.
"Tražimo od policije i tužilaštva da pronađu počinioce, eventualne nalogodavce i utvrde motiv ovog vandalskog čina. Vrijeme je da se stane na put onima koji ugrožavaju bezbjednost i imovinu građana Republike Srpske, ali i onima koji svojim objavljivanjem laži i kleveta podstiču i prizivaju nasilje", saopštili su iz DNS-a.
Kako su dodali, vjeruju "da jutrošnji čin ima duboku političku pozadinu i da ima za cilj destabilizaciju Republike Srpske".
"DNS vjeruje da će institucije adekvatno reagovati i vinovnike privesti pravdi", naveli su iz DNS-a.