SARAJEVO - Protesti pred zgradom institucija BiH u Sarajevu još traju, a kantonalni MUP zamolio je građane da se sklone sa tramvajskih šina da bi se nesmetano odvijao tramvajski saobraćaj.
O molbu MUP-a građani su se oglušili i ostali su da sjede na šinama.
Na saobraćajnici koja vodi prema centru grada grupa mladića igra lopte.
Za motorna vozila i tramvaje blokiran je saobraćaj u oba pravca, i prema centru grada i od centra grada.
Protest, na kojem učestvuje oko hiljadu demonstranata, protiče bez incidenata.
Policijske snage obezbjeđuju zgradu institucija BiH i skup.
Organizatori pozivaju sve građane Sarajeva da im se pridruže, a očekuju da stignu i iz drugih gradova iz BiH. Da bi pružili podršku demonstrantima u Sarajevu, došle su grupe građana i iz Mostara i Zagreba.
Još nije poznato kada će biti završen protest.