Društvo

Demonstranti ne razmišljaju o razlazu

Srna

SARAJEVO - Protesti pred zgradom institucija BiH u Sarajevu još traju, a kantonalni MUP zamolio je građane da se sklone sa tramvajskih šina da bi se nesmetano odvijao tramvajski saobraćaj.

O molbu MUP-a građani su se oglušili i ostali su da sjede na šinama.

Na saobraćajnici koja vodi prema centru grada grupa mladića igra lopte.

Za motorna vozila i tramvaje blokiran je saobraćaj u oba pravca, i prema centru grada i od centra grada. 

Protest, na kojem učestvuje oko hiljadu demonstranata, protiče bez incidenata.

Policijske snage obezbjeđuju zgradu institucija BiH i skup.

Organizatori pozivaju sve građane Sarajeva da im se pridruže, a očekuju da stignu i iz drugih gradova iz BiH. Da bi pružili podršku demonstrantima u Sarajevu, došle su grupe građana i iz Mostara i Zagreba.

Još nije poznato kada će biti završen protest.

Najčitanije