BANJALUKA- U Republici Srpskoj (RS) posljednja 24 časa prijavljeno je 10 novooboljelih od virusa gripa H1N1, čime se ukupan broj povećao na 110, saopšteno je iz Instituta za zaštitu zdravlja RS.
U saopštenju se navodi da se u Klinički centar (KC) Banjaluka u posljednja 24 časa javilo 14 pacijenata od kojih je sedam pozitivno na brzi test, a u bolnici u Foču tri pacijenta kod kojih je brzim testom potvrđeno prisustvo virusa H1N1.
U KC Banjaluka do sada su ukupno hospitalizovana 73 pacijenta oboljela od H1N1, od kojih je u Jedinici intenzivne medicine smješteno dvoje.
U Srpskoj je do sada virusom gripa H1N1 zaraženo 110 osoba, trenutno su hospitalizovana 92 pacijenata, dok je jedno lice umrlo.