Društvo

Deset novooboljelih

Deset novooboljelih
Deset novooboljelih
Agencije

BANJALUKA - U posljednja 24 časa u Republici Srpskoj (RS) prijavljeno je deset pacijanata oboljelih od novog gripa, saopšteno je iz Instituta za zaštitu zdravlja RS.

U banjalučkom Kliničkom centru osam pacijenata bilo je pozitivno na brzi test, a po jedan pacijent u bolnicama u Foči i Zvorniku.

U Kliničkom centru u Banjaluci smješteno je ukupno 20 pacijenta, a u Jedinici intenzivne medicine ovog centra trenutno nema zaraženih virusom H1N1.

Ukupan broj oboljelih od novog gripa u RS sada je 1126, a trenutno su hospitalizovana 32 pacijenata.

U RS do sada su umrle četiri osobe kod kojih je potvrđena dijagnoza novog gripa.

Najčitanije