Društvo

Đokić: 9. maj je dan ponosa

Đokić: 9. maj je dan ponosa
Foto: N.N. | Đokić: 9. maj je dan ponosa
N.N.

BANJALUKA - Predsjednik Socijalističke partije (SP) Petar Đokić, uputio je svim građanima Republike Srpske i BiH iskrene čestitke, povodom 9. maja, Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope, uz poruku da i u ovim teškim vremenima slavimo sjećanje na heroje antifašističke pobjede i borbe koja je spasila svijet.

"Na današnji dan, prije 75 godina, kapitulirala je najgnusnija politička ideja i ideologija ikada – ideja fašizma, koja je imala za cilj da porobi narode svijeta i uskrati im slobodu i pravo na život. Mi socijalisti smo i tada, a i sada, stajali i stojimo na suprotnim stranama tih ideja. Dali smo velike žrtve kao narod, nacija, država, ali i ideologija za pobjedu nad tim zlom i zato se danas sa ponosom i punim srcem sjećamo dana slave kada su poražene fašističke horde zla i kada smo stajali sa pobjednicima i Saveznicima na pravednoj i ispravnoj strani istorije", istakao je Đokić.

On je još rekao da su antifašističke tekovine i borba za iste danas potrebni kao i tada.

"Fašizam i dalje predstavlja veliku opasnost za svijet. On jeste pobijeđen, ali nije uništen. Mi socijalisti, kao svoj politički program, političku misiju i cilj, vidimo nastavak borbe protiv te ideologije. Dok god ima gladnih u svijetu, dok god su radnici obespravljeni i neadekvatno plaćeni, dok god postoji ekspolatacija siromašnih i nejakih, zadatak socijalističkih ideja nije ispunjen", naglasio je Đokić.

On je još dodao da mu je izuzetno drago kada vidi da mladi ljudi čuvaju i njeguju antifašističku tradiciju i borbu.

"Sa posebnom važnošću za naše društvo jeste da mladi ljudi znaju užase i žrtve Drugog svjetskog rata i fašističke ideologije, kako se ona nikada više ne bi ponovila i zbog toga sam veoma ponosan na našu omladinu koja prepoznaje i njeguje put borbe naših očeva i djedova za bolji svijet", rekao je Đokić.

Đokić je još istakao i uvjerenja da će se narod koji je smogao snage da ustane protiv zla kakav je bio fašizam i da mu se stoički odupre, sigurno smoći snage i da se odupre zlu izazvanom virusom korona.

"Današnji Dan pobjede dočekujemo teže nego ikada, jer nećemo biti u prilici da ponosno sa svojim državnim i crvenim zastavama prošetamo naših gradovima i odamo počast palima za slobodu, ali sam siguran i uvjeren da će ovi dane pandemije uskoro biti iza nas i da će predstavljati prošlost. Zato građanima želim da kao i tog 9. maja budu zagledani u budućnost, da vjeruju u bolje sutra i da to bolje sutra zajedno gradimo. U to ime, još jednom, svim građanima Republike Srpske i Bosne i Hercegovine želim srećan 9. maj – Dan pobjede i Dan Evrope", poručio je Đokić.

Najčitanije