DOBOJ - U Doboju se danas održava takmičenje učenika ugostiteljsko-turističkih škola Republike Srpske (RS) na kojem učestvuje 13 od ukupno 16 škola u Srpskoj.
Takmičenje, na kojem učestvuje 92 učenika, biće održano u Srednjoškolskom centru u Doboju u tri nastavno-praktične discipline - pripremanje jela, usluživanje i postavljanje stola, kao i predstavljanje turističkih destinacija, izjavio je Srni direktor Upravno- ugostiteljske škole Predrag Pašić, koja je i domaćin takmičenja.
Manifestaciji će u svojstvu gostiju prisustvovati predstavnici Ministarstva prosvjete i kulture RS i Republičkog peragoškog zavoda, kao i lokalne vlasti iz Doboj i opština čije škole učestvuju na takmičenju.