Društvo

Dodik: Ako neko u policiji ne radi svoj posao, odgovaraće

Dodik: Ako neko u policiji ne radi svoj posao, odgovaraće
Foto: N.N. | Dodik: Ako neko u policiji ne radi svoj posao, odgovaraće

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da želi da što prije bude riješen slučaj smrti mladića Davida Dragičevića iz Banjaluke, te da je tražio od tužilaštva i policije da se ponovo sve preispita.

Dodik je rekao da podržava održavanje posebne sjednice Narodne skupštine Srpske o ovom pitanju, koje treba da rješavaju sudovi i tužilaštva, a ne ulica.

On je poručio da će biti preduzete mjere odgovornosti ako neko u policiji ne radi svoj posao, odnosno ako je propustio, prikrivao ili nije dovoljno učinio u vezi sa ovim slučajem.

Dodik smatra da je problem politizacija ove situacije.

"Vjerujem u poštene namjere oca i okupljenih ljudi koji traže istinu, to je nesumnjivo, ali ne znam koliko su svjesni koliko se iza toga politizacije dešava i koliko se pokušavaju nametnuti neki stereotipi", rekao je Dodik za Alternativnu televiziju.

On je naglasio da je tužilaštvo trebalo u proteklih mjesec dana da obavijesti javnost o čemu je riječ.

"Na zahtjev Davidovog oca sam pristao da promijenimo cijeli tim i sada drugi ljudi u Ministarstvu unutrašnjih poslova na tome rade", podsjetio je Dodik.

On je rekao da nema ništa protiv da bilo koja druga policija ispita ovaj slučaj.

Najčitanije