BANjALUKA - Predsjednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik istakao je da u Republici Srpskoj ne postoji nijedan zakon u oblasti obrazovanja sa diskriminatorskim odredbama.
"RS nema problema dvije škole pod jednim krovom, a pripadnici nacionalnih manjina učestvuju u redovnom sistemu obrazovanja u RS", istakao je Dodik u Banjaluci na sastanku sa delegacijom visokog komesara za nacionalne manjine OEBS-a, predvođenom visokim komesarom Knutom Volebekom.
Dodik je prenio Volebeku zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom sa OEBS-om i izrazio punu spremnost za njeno unapređenje.
Lider SNSD-a izrazio i zadovoljstvo što je posljednjih godina sve veći broj upisa romske djece u školama RS, saopštenio je iz SNSD-a.
Dodik je upoznao Volebeka o postojanju Savjeta za nacione manjine, kao i da u Vijeću naroda parlamenta RS postoji klub koji predstavlja nacionalne manjine RS.
Predsjednik SNSD-a je prenio Volebeku stavove u pogledu svih aktulenih političkih pitanja u RS i BiH.