BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik apelovao je na sve da se uzdrže od bilo kakve političke propagande dok traje vanredna situacija i da se stave na raspolaganje institucijama, organizacijama i narodu u cjelini i pomognu, jer je to sada najvažnije.
"Nikakva politika ne pomaže ako niste na prvom mjestu i ne pomognete običnim ljudima kojima je ta pomoć potrebna", rekao je Dodik večeras u Banjaluci.
Kada je riječ o SNSD-u, Dodik, koji je i predsjednik te stranke, naglašava da dok traje vanredna situacija nema nikakvih stranačkih obilježja i promocije partije, te da svi članovi treba da se stave na raspolaganje državnim organima.
"Dok traje vanredna situacija sve mora da se povinuje odlukama nadležnih organa i institucija. Svaka politička borba je besmislena. Oni koji su se za to odlučili imaju svoj politički račun", rekao je Dodik.
On je istakao da članovi SNSD-a neće davati nikakve izjave dok traje vanredna situacija, a nakon toga uključiće se u redovan partijski politički život.
Ističući da Republika Srpska danas oplakuje žrtve nastradale u elementarnoj nepogodi, Dodik je naglasio da žrtve poplava zaslužuju pijetet.