BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik uputio je čestitku, povodom rimokatoličkog Uskrsa, nadbiskupu vrhbosanskom kardinalu Vinku Puljiću, biskupima, sveštenstvu, redovništvu i svim građanima katoličke vjeroispovijesti u Republici Srpskoj i BiH.
Dodik je čestitao Uskrs katoličkim vjernicima sa željom da im predstojeći praznici donesu mnogo radosti, Božijeg blagoslova i duhovnog mira.
"Iskreno se nadam da će praznik Hristovog uskrsnuća, koji simbolizuje pobjedu života nad smrću i ističe vrijednost svakog ljudskog života, ojačati našu ljubav prema bližnjima i pomoći nam da zajednički, uz međusobno poštovanje i uvažavanje, pobijedimo sve teškoće sa kojima se suočavamo", navedeno je u čestitki.
Praznik Hristovog vaskrsnuća Uskrs, katolički vjernici proslavljaju u nedjelju, 31. marta.