BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik čestitao je pravoslavnu Novu godinu svim građanima Srpske, koji poštuju julijanski kalendar.
"Svim građanima želim puno sreće, zdravlja i uspjeha. Želim da Nova godina svima donese napredak i blagostanje", navodi Dodik u čestitki.
Za vjernike Srpske pravoslavne crkve, kao i drugih pravoslavnih crkva koje poštuju julijanski kalnedar, 14. januar je prvi dan Nove godine.