Iako su sugrađani veliki broj puta pokazali da su humani, ima i onih nesavjesnih ili onih koji nenamjerno u nekoj akciji pomoći doniraju pokvarene namirnice.
U Udruženju samohranih roditelja "Ponos" potvrdili su da im ponekad pristignu donacije namirnica kojima je istekao rok.
"Znamo da ljudi s naboljim namjerama doniraju hranu našim članicama, ali zna se desiti da je njoj istekao rok. Vjerovatno ljudi ne obraćaju pažnju kada nam šalju i ne provjeravaju rokove hrane", kazala je Dijana Miljatović, portparol Udruženja "Ponos".
Prema njenim riječima, nedavno se desio slučaj gdje su dobili namirnice poput supe ili grickalica kojima je istekao rok trajanja.
"Igrom slučaja sam to vidjela, a predsjednica Udruženja je detaljno pregledala sve i uklonila ostale artikle kojima je istekao rok. Molimo ljude da ne stavljaju robu kojoj je istekao rok, pošto ne želimo da se djeca samohranih roditelja otruju", istakla je ona.
Njihovo udruženje, kaže, ima mnogo članica kojima je pomoć potrebna.
"Svakodnevno nam se javljaju samohrane majke za pomoć u hrani i odjeći, i kada dobijemo donaciju to se razdijeli u roku 24 sata", rekla je Miljatovićeva zamolivši sve ljude koji su voljni pomoći da im se jave na broj Udruženja 065/300-608.