Društvo

Dozvoljeno snimanje putne mreže

Dozvoljeno snimanje putne mreže
Dozvoljeno snimanje putne mreže
Srna

BANJALUKA - Vlada Republike Srpske usvojila je zaključak kojim se firmi "Nokia" dozvoljava snimanje putne mreže u Srpskoj radi izrade navigacionih karata za mobilne telefone i ostale uređaje.

Zaključak je usvojen uz obavezu da se dobijeni podaci dostave Ministarstvu saobraćaja i veza Republike Srpske.

Na sjednici održanoj 10. aprila u Bileći Vlada Srpske razmatrala je zahtjev firme "Nokia" za snimanje putne mreže u BiH.

Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske ranije je dobilo pozitivno mišljenje o navedenom zahtjevu od Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, "Autoputeva Republike Srpske" i "Puteva Republike Srpske".

Ovom ministarstvu zahtjev firme "Nokia" dostavilo je Ministarstvo komunikacija i transporta BiH.

Najčitanije