Društvo

Dvije osobe ove godine hospitalizovane zbog ugriza zmije

Dvije osobe ove godine hospitalizovane zbog ugriza zmije
Foto: Screenshot / Youtube | Dvije osobe ove godine hospitalizovane zbog ugriza zmije

U dobojskoj Bolnici "Sveti apostol Luka" tokom ove godine hospitalizovana su dva pacijenta zbog ugriza zmije koje nisu bile otrovne, rečeno je Srni u ovoj zdravstvenoj ustanovi.

Svake godine na području regije Doboja od marta do oktobra javi se desetak pacijenata zbog zmijskog ujeda, od kojih je u prosjeku četvoro do petoro ujela zmija otrovnica.

Služba za infektologiju raspolaže sa minimalnim količinama antiviperinum seruma protiv zmijskog otrova čija nestašica je djelimično nastala i zbog nepovoljne epidemiološke situacije izazvane virusom korona.

"Nabavka seruma i vakcina u nadležnosti je Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske", navode iz dobojske bolnice.

Najčitanije