SARAJEVO - Zahvalnica za nesebično zalaganje u vrijeme obustave rada KJKP ''Gras'' uručena je Fehimu Oruču, vozaču GRAS-a, koji je samoinicijativno prevozio građane na relaciji Latinska ćuprija - Mahmutovac.
Zahvalnicu mu je uručio Vedran Dodik, predsjedavajući Opštinskog vijeća Stari Grad.
"Savjest je proradila. Ja sam se odlučio na taj korak i prihvatio se svoga rada. Za građane sam se uvijek borio jer to je moj narod i morao sam pokazati svoju čast", istakao je Oruč.
Na aprilskoj sjednici Opštinskog vijeća Stari Grad Sarajevo, vijećnica Emina Rovčanin-Mekić iznijela je prijedlog da Opštinsko vijeće tim povodom dodijeli zahvalnicu Oruču. Prijedlog je usvojen jednoglasno.
"Bez obzira na verbalne napade i prijetnje, Oruč je ustrajao u svojoj odluci i bio u službi građana što bismo svi mi trebali", istakao je Dodik.
Oruč je dodao da bi ponovo uradio istu stvar te da je najveća vrijednost zahvalnice to što će svojoj djeci pokazivati kakvog oca imaju i koje su istinske vrijednosti.