Društvo

Finansijska stabilizacija i investicioni zahvati

Finansijska stabilizacija i investicioni zahvati
Finansijska stabilizacija i investicioni zahvati
Agencije

BANjALUKA - Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske /RS/ Ranko Škrbić izjavio je danas da će u narednoj godini veliki izazov biti finansijska stabilizacija zdravstvenog sistema Srpske i veliki investicioni zahvati.

On je rekao novinarima nakon potpisivanja ugovora sa "M:telom" da se u narednoj godini nastavljaju radovi na izgradnji bolnice u Bijeljini, počinje rekonstrukcija Kliničkog centra u Banjaluci, kao i rekonstrukcija objekta "Srbija" u Kasindolu, a  počinje i izgradnja centara za hemodijalizu u Foči i Trebinju.

Škrbić je dodao da je u planu izgrada objekta u Institutu za javno zdravstvo RS u kojem će biti obavljane sve laboratorijske dijagnostike po ISO standardima, početak rekonstrukcije objekta Hotela "Slatina" u Slatini kod Banjaluke, gdje će biti preseljena ortopedija, a u planu je, između ostalog, i modernizacija Zavoda za medicinu rada i sporta, završetak bolnice u Nevesinju, te nastavak rekonstrukcije objekata porodične medicine širom Srpske.

On je  ocijenio paušalnim navode Strukovnog sindikata doktora medicine da Srpskoj nedostaje u ovom trenutku 1 600 ljekara, posebno specijalista,  dodajući da ti navodi nisu zasnovani ni na jednom realnom parametru procjene ljudskih resursa. 

Prema njegovim riječima, postoji plan postepenog povećanja broja ljekara, naglasivši da su u ovom trenutku zdravstvenom sistemu RS  potrebni određeni kadrovi,  među kojima su i  kardiohirurzi i molekularni biolozi.

Najčitanije