BANJALUKA - Službi intenzivne medicine Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u petak je Fondacija "Hemofarm" u okviru kampanje "Svim srcima" donirala 19.000 KM za nabavku neophodnih kreveta i aspiracionih pumpi.
Suzana Đorđević, direktorka kompanije "Hemofarm", istakla je zadovoljstvo i čast što su u mogućnosti da pomognu, te da je ovo druga donacija kompanije "Hemofarm" izvan Srbije, a prvom donacijom opremljena je laparoskopska sala u Klinici za ginekologiju i akušerstvo.
"Donacija dva kreveta i deset aspiracionih pumpi banjalučkom Kliničkom centru je naš odraz društvene potrebe da podržimo napore medicinskih radnika u svim sredinama gde kompanija 'Hemofarm' posluje. Znamo da su potrebe zdravstvenog sistema velike, da su aparati i oprema skupi, da je sistem preopterećen, ali i da medicinski radnici uspevaju da ispune sve zahteve", rekla je Đorđevićeva.
Dodala je da bi voljela da se saradnja s banjalučkim medicinskim centrom proširi i van konteksta donacije.
"Ovo je i univerzitetski centar, koji svake godine iznedri nove lekare, a njih je važno podržavati", naglasila je Đorđevićeva.
Mirko Stanetić, generalni direktor UKC RS, rekao je da je ovo izuzetno značajna donacija "Hemofarma", koji je pokazao da je kao društveno odgovorna kompanija godinama uz njih.
"Koristim ovu priliku da zahvalim Fondaciji 'Hemofarm' na vrijednoj donaciji. U Službi intenzivne medicine zbrinjavaju se životno ugroženi pacijenti, gdje su kreveti i aspiracione pumpe od vitalnog značaja za najkvalitetnije zdravstvene usluge za najpotrebnije pacijente, jer u toj službi se liječe bolesnici koji iziskuju angažovanost kompletnog osoblja", istakao je Stanetić.
On je dodao da je Služba intenzivne medicine za nehirurške grane podrška svim klinikama i odjeljenjima konzervativnih grana UKC RS. Na godišnjem nivou u ovoj organizacionoj jedinici bude zbrinuto oko 700 životno ugroženih pacijenata iz cijele BiH.