Društvo

Formiran tim za asanaciju, dezinfekciju i dezinsekciju

Formiran tim za asanaciju, dezinfekciju i dezinsekciju
Formiran tim za asanaciju, dezinfekciju i dezinsekciju
Srna

DOBOJ - Ministar zdravlja i socijalne zaštite Repubvlike Srpske Dragan Bogdanić rekao je da je u dobojskoj bolnici organizovao tim na čelu sa direktorom te ustanove Vladom Đurđevićem koji će, zajedno sa direktorom Doma zdravlja i rukovodiocem Regionalnog zavoda za javno zdravstvo, pristupiti asanaciji, dezinfekciji i dezinsekciji terena.

Bogdanić je naglasio da je neophodno da se te aktivnosti urade što hitnije, jer se očekuje i nagli porast temperatura i do 30 stereni.

"U gradskoj bolnici oslobođen je prostor u Infektivnoj službi tako da smo spremni za slučajeve zaraznih bolesti. Bolnica je snabdjevena sa dovoljnim količinama lijekova i sanitetskog materijala", rekao je Bogdanić Srni.

Govoreći o žrtvama, Bogdanić je kazao da ima podatke o po dvoje stradalih u Modriči i Šamcu.

Najčitanije