ISTOČNO SARAJEVO - Građani Sarajeva od jutros masovno odlaze u Istočno Sarajevo kako bi obavili kupovinu, imajući u vidu da danas, zbog Dana nezavisnosti BiH, i sutra, zbog neradne nedjelje, u Federaciji ne rade trgovine.
Fotoreporteri su zabilježili ogromne saobraćajne gužve na putu iz Sarajeva prema Istočnom Sarajevu, a slična je situacija i u marketima u ovom gradu.
U trgovačkim centrima u Istočnom Sarajevu se nalazi veliki broj građana koji su praznik iskoristili za kupovinu.
U Republici Srpskoj se Dan nezavisnosti BiH ne obilježava, pa su tako sve trgovine otvorene.
Slična situacija će biti i sutra, imajući u vidu da je u Republici Srpskoj, za razliku od FBiH, nedjelja radni dan za trgovine.
Na ulicama u Istočnom Sarajevu je i MUP RS-a, čiji službenici regulišu saobraćaj, navodi "Klix".