DOBOJ - Gradska komisija za procjenu šteta saopštila je danas da su građani dužni da popisivačima na terenu istinito i odgovorno daju podatke o svom poplavljenom objektu.
"Građani trebaju strpljivo da dočekuju članove stručnih timova u svojim poplavljenim stambenim jedinicama ili da na vratima ostave kontakt telefon da mogao da bude urađen zapisnik o procjeni štete", navodi se u saopštenju.
Predsjednici Zajednica etažnih vlasnika su dužni da naprave spikove vlasnika stanova koji su poplavljeni i da ih dostave na info-pult Administrativne službe grada Doboj.
U toku naredne sedmice stručni timovi će obilaziti sva domaćinstva koja ne budu popisana do nedjelje, 29. juna, a građani nakon tog vremena mogu da se obrate na info-pult Administrativne službe grada Doboj.
Nakon popisa poplavljenih stambenih jedinica, nadležni republički organi izvršiće kontrolu.
Stručne komisije juče su napravile 900 zapisnika na terenu, a u Jedinstveni registar poplavljenih uneseno je 200 aplikacija.
Ovaj popis je osnova za upis u Jedinstveni registar šteta, a pravo na dodjelu vaučera biće određeno na osnovu Zakona o Fondu solidarnosti za obnovu Repubilke Srpske, navedeno je u saopštenju.