BANJALUKA- Kako bi jedno od najpoznatijih izletišta Trešnjik moglo da se iskoristi za odmor ovih vrelih dana, jedan građanin je zasukao rukave, uhvatio se kose i samoinicijativno pokosio travu.
Kako kažu članovi Rekreativne zone, kosidba i novo ruho je primjer samoinicijativnog aktivizma sugrađanina.
"Svaka inicijativa pokreće novu inicijativu, a veliki broj inicijativa čini pozitivnu promjenu u našoj okolini", kažu iz Rekreativne zone, koji su mu zahvalili.
Iz Gradske uprave kažu da se izletišta kose dva puta u toku godine.