BANJALUKA - U Republici Srpskoj je u posljednjih 24 časa kod 43 pacijenta potvrđen virus H1N1, čime je ukupan broj oboljelih od novog gripa dostigao 617, rekla je portparol Instituta za zaštitu zdravlja RS Milka Mrđa.
U banjalučkom Kliničkom centru hospitalizovano je 150 pacijenata, dok se u Jedinici intenzivne medicine nalaze tri pacijenta.
U bolnici u Bijeljini nalaze se tri pacijenta oboljela od novog gripa, u Prijedoru pet, u Doboju jedan, u Foči jedan i dva pacijenta su hospitalizovana u trebinjskoj bolnici.