Društvo

Helikopterom prebačena djevojka (17) iz Foče u Banjaluku

Helikopterom prebačena djevojka (17) iz Foče u Banjaluku
Foto: MUP Republike Srpske | Transport povrijeđene pacijentkinje (17)

BANJALUKA – Pacijentkinja (17) koja je povrijeđena zbog povreda zadobijenih u saobraćajnoj nezgodi prebačena je danas, 20. avgusta, hitno helikopterom iz Univerzitetske bolnice Foča u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjaluci.

"Posada Uprave je juče uspješno izvršila vazdušni medicinski transport pacijenta iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci do Beograda. Pacijent je hitno prevezen radi nastavka liječenja u zdravstvenim ustanovama u Beogradu", naveli su oni.

Kako su dodali iz Ministarstva unutrašnjih poslova RS, pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo realizovali su do sada u ovoj godini 76 vazdušnih medicinskih transporta pacijenata.

"Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo, u saradnji sa nadležnim zdravstvenim službama Republike Srpske, opredijeljeni su ka cilju da se pacijent što prije i što sigurnije dovede do odgovarajuće medicinske ustanove, uz očuvanje njegovih vitalnih funkcija", istakli su oni.

Najčitanije