ŠIPOVO - Djevojčica Georgina i njena dva brata Strahinja i Damjan Vujnić, prve trojke rođene u Šipovu nakon više godina, prisustvovale su "Konferenciji beba" koja je održana u ovoj lokalnoj zajednici i koja je okupila oko 50 učesnika.
U tročlano Predsjedništvo "Konferencije beba" izabrana je najstarija beba Dušan Kalkan, najmlađa beba Nađa Bašić i beba sa najviše braće i sestara Mladen Prole.
Događaj je svečano otvorio načelnik Šipova Milan Kovač, koji je rekao da su od prošlogodišnje "Konferencije beba" do danas rođene 64 bebe, što je znatno veći broj u odnosu na prošle godine kada se taj broj kretao do 30 rođenih beba.
Pročitajte još:
Šipovo ponosno na prve trojke: Mladi Vujnići dobili dva dječaka i djevojčicu
"To govori o činjenici da su se imali gdje roditi, da će imati gdje rasti, igrati se, zabavljati, ići u školu, baviti sportom, i gdje će imati i životna opredjeljenja, moći da rade, proizvode, stvaraju, hrane sebe i svoju porodicu, budu korisni članovi društva i da vole Republiku Srpsku", naveo je Kovač, prenosi Srna.
Kovač je rekao da su zbog nedovoljnih smještajnih kapaciteta u Dječijem vrtiću "Mladost" odlučili da uz pomoć Kabineta predsjednika Republike Srpske prošire objekat, kako bi sva djeca sa područja opštine Šipovo mogla da borave u ovoj ustanovi.