Društvo

"Inkluzija u očima vršnjaka, roditelja i nastavnika"

"Inkluzija u očima vršnjaka, roditelja i nastavnika"
"Inkluzija u očima vršnjaka, roditelja i nastavnika"
N.V.

KOTOR VAROŠ - Učenici su zainteresovani za pružanje podrške svojim vršnjacima sa problemima i samo zajedničkim djelovanjem mogu se očekivati efekti u poboljšanju procesa inkluzije u obrazovanju.

To je zaključak okruglog stola "Inkluzija u očima vršnjaka, roditelja i nastavnika" koji je danas organizovao Dječji edukativni centar "Svjetlice" iz Banjaluke u OŠ "Sveti Sava" u Kotor Varošu.

"OŠ 'Sveti Sava' u Kotor Varošu je škola u kojoj nastavu pohađa 13 djece sa poteškoćama u razvoju, tako da na pravi način možemo govoriti o inkluziji, ali ovaj put u očima vršnjaka, njihovih roditelja i nastavnika. Važno je da čujemo i njihovo mišljenje", kazala je Valentina Ćuk, predsjednica Upravnog odbora udruženja "Svijetlice".

Raspravi su, pored organizatora i predstavnika škole, prisustvovali roditelji i djeca, predstavnici Doma zdravlja, Ministarstva prosvjete i kulture, Centra za socijalni rad Kotor Varoš te banjalučke podružnice svjetske organizacije "World vision".

 

 

 

Najčitanije