Društvo

Institut za javno zdravstvo: Od početka godine tri slučaja bakterijskog meningitisa u Srpskoj

Institut za javno zdravstvo:  Od početka godine tri slučaja bakterijskog meningitisa u Srpskoj
Foto: Facebook | Institut za javno zdravstvo: Od početka godine tri slučaja bakterijskog meningitisa u Srpskoj

BANJALUKA-U Republici Srpskoj od početka ove godine, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljena su tri slučaja bakterijskog meningitisa i jedan slučaj virusnog meningitisa, potvrđeno je za "Nezavisne novine".

Kako su rekli, sva tri slučaja bakterijskog meningitisa su bila izazvana uzročnikom  Streptococcus pneumoniae (pneumokok).

Pojasnili su da se u jednom slučaju bakterijskog meningitisa radi o djetetu starom osam godina, dok su preostala dva slučaja zabilježena kod odraslih osoba.

"Prilikom prijave obolijevanja od meningitisa HES služba nadležnog doma zdravlja vrši anketiranje oboljele osobe i njegove porodice/kolektiva i sprovodi protivepidemijske i preventivne mjere sprečavanja širenja tog uzročnika", dodali su iz Instituta.

Najčitanije