Društvo

Intenzivno se radi na nasipima na Drini i Savi

Intenzivno se radi na nasipima na Drini i Savi
Intenzivno se radi na nasipima na Drini i Savi
Srna

BIJELJINA - Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić izjavio je danas da se intenzivno radi na nasipima na Drini i Savi, čiji su vodostaji stabilizovani.

Mićić je rekao da je u toku obezbjeđivanje neophodne dokumentacije da bi počela izgradnja nasipa od starog do novog graničnog prelaza na Rači i da, što se tiče grada Bijeljina, tu neće biti problema.

"Sava i Drina su stabilne kada je riječ o vodostajima i ne prijeti nikakva opasnost, bez obzira na nove padavine", rekao je Mićić novinarima, nakon sjednice Štaba civilne zaštite.

Kada je riječ o poplavljenim kućama, Mićić je naveo da će u narednih nekoliko dana biti sačinjen popis kuća koje su za rušenje i koje ne mogu biti popravljene.

Gradonačelnik Bijeljine navodi da, osim 21 montažne kuće u naselju Klis, postoji još 67 kuća koje su neuslovne za stanovanje.

"Prijeko nam je potrebno oko 60 kontejnera za stanovanje u kojima bi ljudi mogli živjeti, dok se njihove kuće ne poprave", rekao je Mićić.

Prema njegovim riječima, postoje veliki problemi u obezbjeđivanju hrane za stanovnike bijeljinskih naselja koje je potopila Sava i da je zbog toga djelimično još na snazi vanredna situacija.

"Imamo još 1.068 domaćinstava za koja je svakodnevno neophodno obezbijediti 1.800 toplih obroka, a oko 78 ljudi je još u prihvatnim centrima. Za njih narodna kuhinja svaki dan kuva više od 300 obroka", rekao je Mićić.

On je dodao da grad Bijeljina svakodnevno potražuje meso i duge namirnice, ali da od "Robnih rezervi danima ništa ne dobija".

Mićić tvrdi da je poseban problem i stočna hrana i da nijedno trebovanje od 19. juna nije stiglo u Bijeljinu.

Najčitanije