Djela Gerija Farelija, irskog umjetnika, na nesvakidašnji način dospjela su u Muzej savremene umjetnosti (MSU) RS u Banjaluci.
Naime, pored mnogih svjetskih metropola, Fareli je odabrao Banjuluku kao jednu od destinacija za slanje svojih mail-art radova. Radi se o djelima malog formata, nalik na razglednice, na kojima su ispisane adrese i koja se bez omota šalju poštom. Institucije kulture na koje su djela adresirana umjetnik prethodno ne obavještava o njihovom slanju, već na ovaj način nastoji da podstakne reakciju i zainteresovanost muzeja i galerija iz cijelog svijeta za svoj rad. U Banjuluku su do sada prispjela tri djela, a prema riječima umjetnika, biće ih još. Fareli je u prepisci sa Žanom Vukičević, kustosom MSU RS, izrazio želju da posjeti Banjaluku i izlaže u MSU RS.