Društvo

Iz BiH deportovano osam državljana Jordana

Iz BiH deportovano osam državljana Jordana
Iz BiH deportovano osam državljana Jordana
Srna

SARAJEVO- Iz BiH danas je deportovano osam državljana Jordana, jer su ilegalno pokušali da se domognu Evropske unije, saopšteno je iz Službe za poslove sa strancima.

Ova služba izdala je rješenje o protjerivanju Jordanaca, koji su u poslijepodnevnim časovima upućeni sa Sarajevskog aerodroma ka Amanu.

Riječ je o osam stranih državljana koje su službenici Jedinice Granične policije Orašje spriječili u ilegalnom prelasku državne granice, na željezničkom prelazu Šamac, na izlazu iz BiH, navodi se u saopštenju.

Oni su juče predati Službi za odnose sa strancima kao NN lica koja su tvrdila da su državljani Iraka i da ne posjeduju nikakve identifikacione dokumente.

Podolasku u Imigracioni centar u Istočnom Sarajevu, kod njih su pronađene važeće putne isprave na osnovu kojih je utvrđen njihov identitet, kao i da je riječ o državljanima Jordana.

Kod sebe su imali povratne avionske karte na relaciji Aman - Budimpešta - Sarajevo, što je bio jedan od uslova za izdavanje turističke vize za ulazak u BiH.

Oni su dolazak u BiH pokušali zloupotrijebiti kako bi se kopnenim putem domogli Evropske unije.

Njihov krajnji cilj, najvjerovatnije, bila je teritorija Njemačke, gdje su, prema dostupnim podacima, ranije boravili izvjestan period, napominje se u saopštenju.

Najčitanije