Društvo

Izabrano najljepše dvorište i javna površina

Izabrano najljepše dvorište i javna površina
Izabrano najljepše dvorište i javna površina
Nikola Salapura

BIJELJINA - Slaviša Petrović iz Zvornika osvojio je prvu nagradu kao ponosan vlasnik najuređenijeg privatnog dvorišta u RS, a prvu nagradu za najljepšu javnu površinu u zajedničkoj akciji "Glasa Srpske" i Radio-televizije RS "Najkutak Republike Srpske" dobilo apartmansko naselje Izvor Plive u Šipovu.

Prglašenje pobjednika, koji su dobili i vrijedne nagrade, održano je u subotu u etno selu Stanišići u Bijeljini. Petrović je kao nagradu dobio petodnevni velnes odmor u banji Vrućici u Teslliću. Drugo mjesto u kategoriji privatnih površina osvojilo je dvorište Perse Radojčića iz Laktaša dok je trećeplasirani Siniša Bogdanović iz Doboja. Drugo mjesto u kategoriji javnih površina osvojio je gradski park u Bijeljini, dok je treće mjesto pripalo manastiru Tvrdoš u Trebinju. Svjetlana Zeljković, predsjednik žirija, istakla je da je izbor najljepšeg kutka bio veoma težak.

Prema glasovima čitalaca "Glasa Srpske" i gledalaca RTRS, prvo mjesto za najljepše uređenu privatnu površinu osvojilo je dvorište Biljane Ninković iz Rogatice, dok su za najljepšu javnu površinu izabrali crkveno dvorište manastira Lovnica u Šekovićima.

Boris Dmitrašinović, direktor "Glasa", je istakao da je ovaj projekat koji su 2008. godine zajedno utemeljili "Glas Srpske" i RTRS postao tradicija.

Pozdravne poruke uputili su predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić, glavni i odgovorni urednik "Glasa Srpske" Mirjana Kusmuk i direktor programa RTRS Natalija Trivić.

Najčitanije