BANJALUKA - Islamska zajednica i njeni vjernici imaju punu podršku Vlade RS u ostvarivanju svojih ljudskih i vjerskih prava, poručila je u petak u Banjaluci Željka Cvijanović, premijerka RS, nakon razgovora s Osmanom Kozlićem, muftijom banjalučkim.
Otvaranje Ferhat-pašine džamije u Banjaluci 7. maja bila je glavna tema susreta, prilikom kojeg je banjalučki muftija uputio poziv predsjednici Vlade RS za tu svečanost.
"Ovaj kulturno-vjerski događaj će biti prilika da se pošalju poruke mira, tolerancije i suživota. Uvjerena sam da će sama ceremonija svečanog otvaranja proteći dostojanstveno i u najboljem redu", rekla je Cvijanovićeva.
Ona je naglasila i da je neophodno da narodi i vjerske zajednice pokažu razumijevanje i poštovanje jedni prema drugima.
Tokom sastanka, kojem su prisustvovali i Anton Kasipović, ministar pravde RS, i Jasmin Komić, ministar nauke i tehnologije RS, među sagovornicima je nedvojbeno iskazana spremnost za nastavak saradnje i pružanje podrške aktivnostima svih vjerskih zajednica kao i obezbjeđivanju uslova za njihovo nesmetano funkcionisanje.