SARAJEVO - Stanje na dva požarišta u opštini Jablanica danas je puno povoljnije i mirnije, izjavio je Srni direktor Profesionalne vatrogasne brigade Jablanica Omer Drežnjak.
Prema njegovim riječima, na požarištu u rejonu Donje Jablanice, iznad putne komunikacije M-17, helikopteri Oružanih snaga BiH danas su djelovali 16 puta.
"Na ovom kraku požara dežuraju i vatrogasci, koji štite naselje i putnu komunikaciju", dodao je Drežnjak.
Drežnjak je istakao da je požar u rejonu Draganjske planine lokalizovan.
"U tom dijelu danas smo imali 11 naleta helikoptera Oružanih snaga BiH, a tamo dežura i 30-ak mještana", naveo je direktor Profesionalne vatrogasne brigade Jablanica.
On je podsjetio da se vatrogasci i mještani već 11 dana bore sa ova dva požara.
Dva dana u gašenju požara na području opštine Jablanica učestvovali su i kanaderi iz Hrvatske.