Društvo

Javni roštilj isto miriše kao obični

Javni roštilj isto miriše kao obični
Javni roštilj isto miriše kao obični
Nevena Vržina, Davor Pavlović

Javne ličnosti uglavnom imaju specifične poslove, prvenstveno kada je riječ o radnom vremenu, koje varira i, na sreću mnogih, nije "kancelarijsko", pa ne zahtijeva osmočasovno sjedenje u istoj pozi.

No, kada je riječ o 1. maju, prazniku rada, i idelnom odmoru, većina bh. javnih ličnosti provešće ga isto - sa najbližima.

Bježeći od mnoštva obaveza kojima su gotovo svakodnevno zaokupljeni, pronaći će utočište na nekom od izletišta, daleko od očiju javnosti.

Većina njih će 1. maja sebi dati oduška te će uživati uz svjež vazduh, hranu, piće i društvo.

Slađana Pejić, bh. manekenka, kaže da 1. maj svake godine planira provesti sa prijateljima, ali i da uvijek u posljednjem trenutku iskrsne neki posao, pa je tako i ove godine.

"Na praznik rada vodiću program na automobilskim trkama u Loparama, ali nadam se da ću po završetku posla uspjeti da se nađem sa prijateljima na nekoj večeri", rekla je Pejićeva.

Ona kaže da se ne žali jer joj je bitno da ima posla, pa makar morala raditi i na 1. maj i kroz šalu dodaje da ukoliko bude novca biće i zabave.

Pjevač Boris Režak kaže da će praznik rada provesti odmarajući, a ukoliko bude lijepo vrijeme, vjerovatno će organizovati i neki roštilj sa prijateljima.

"Za praznike sam odlučio da se odmorim, te sam došao kući u Banjaluku. Prvi maj bi trebalo da protekne uz neki roštilj i opuštanje sa prijateljima, a trebao bih se vidjeti sa nekim ljudima koje nisam dugo vidio. Nadam se da će ove godine biti lijepo vrijeme", kaže Režak.

On smatra da je dobro što se ljudi okupljaju na ovaj praznik, iako se on danas pretvorio samo u povod za okupljanje, ali, dodaje, da je ljudima svakako potrebno da se malo opuste i odmore od svakodnevnih briga.

Za razliku od Režaka, članovi banjalučkog benda "Sopot" će praznik rada provesti radno, jer im se ukazala prilika da nastupaju na Muzičkom festivalu "Trenčtaun".

"Uzimamo slobodan dan na poslu da bismo radili! Provešćemo 1. maj pripremajući se uz roštilj za svirku na velikoj bini na festivalu 'Trenčtaun', koji treba da bude održan na Paliću kraj Subotice u prekrasnom prirodnom ambijentu", rekao je Petar Topalović, frontmen benda.

Glumica Sandra Ljubojević kaže da će 1. maj najvjerovatnije provesti sa prijateljima u prirodi.

"Pretpostavljam da ću negdje sa prijateljima praviti roštilj. Inače jako volim izlete, pa me proslava 1. maja raduje. Taj praznik je svakako povod da se ljudi okupe. Međutim, nekada je on proslavljan iz drugih razloga u odnosu na to zašto se ljudi okupljaju danas", navela je Ljubojevićeva.

Ona smatra da mladi danas samo koriste priliku da se opiju, kao i da je nekada to bilo mnogo prirodnije.

"Prava radnika danas se jako malo poštuju, a većina onih koji slave ovaj praznik ne znaju šta on znači. Ipak, mislim da je lijepo da se ljudi druže i zabavljaju", kaže Ljubojevićeva.

Većina sportista će 1. maj provesti zavisno od obaveza, treninga i vremenskih uslova. Takav je slučaj i sa Draškom Žarićem, fudbalerom Borca.

"Pošto prvenstvo nije završeno, prijepodne ću vjerovatno provesti na stadionu, a popodne u krugu porodice, ali ne dalje od okoline Banjaluke", rekao je Žarić.

Prijedorski glumac Željko Kasap će spojiti ugodno sa korisnim. On će boraviti na planini Borje gdje će voditi manifestaciju "Hajdučki sastanak".

"Vodim program na 'Hajdučkom sastanku' u motelu 'Hajdučke vode' čime ćemo pokušati malo da se vratimo tradiciji. Biće bogat program od ranih jutarnjih časova, a pošto će veliki broj ljudi taj dan izaći u prirodu, mi ćemo pokušati tim programom da ih privučemo", rekao je Kasap.

On svaki lijep dan i slobodan trenutak koristi da izađe u prirodu sa porodicom, a najčešće je to na Kozaru.

"Nama je od malih nogu usađeno da 'žderemo' i pijemo za 1. maj, mada mislim da je za Srbe značajniji Đurđevdan i da on više najavljuje buđenje proljeća", dodao je Kasap.

Marina Mišić, novinar i urednik na ATV, kaže da 1. maj posljednjih desetak godina obilježava sa svojim prijateljima u prirodi.

"Zbog prirode posla ove godine sam dežurna i ekipi ću se, vjerovatno, priključiti tek poslijepodne", navela je Mišićeva.

Ona je dodala da nema odnos prema tom prazniku kao Međunarodnom danu rada, već prilici da se svi njeni prijatelji nađu na jednom mjestu u lijepom okruženju.

Njena koleginica na RT RS, voditeljka i novinarka Sanja Popović, objašnjava da će 1. maj najvjerovatnije proslaviti sa društvom u prirodi.

"Među mlađom populacijom ovaj praznik je prilika da se okupe, ali kako bi naši ljudi rekli i za 'iće i piće'. Stariji imaju drugačije uspomene kada je u pitanju 1. maj i njihova okupljanja su ipak ona prava, zbog pravog povoda", smatra Popovićeva.

Najčitanije