Društvo

Još 15 novooboljelih od H1N1

Još 15 novooboljelih od H1N1
Još 15 novooboljelih od H1N1
Agencije

BANJALUKA - Institutu za zaštitu zdravlja Republike Srpske (RS) prijavljeno je u posljednja 24 časa 15 novooboljelih od virusa H1N1, tako da je do sada ukupno 1 038 lica oboljelo od novog gripa.

U  Kliničkom centru Banjaluka u posljednja 24 časa bilo je 13 lica pozitivno na brzi test i po jedno lice bilo je pozitivno na testiranjima izvršenim u bolnicama u Bijeljini i u Foči.

Na hospitalizaciji u Kliničkom centru u Banjaluci ukupno je hospitalizovano 34 pacijenta, od kojih se jedan nalazi u Jedinici intenzivne medicine.

U RS ukupno su hospitalizovana 52 pacijenta, dok su četiri lica umrla od gripa A H1N1 u RS.

Najčitanije