Društvo

Još 20 novooboljelih

Još 20 novooboljelih
Još 20 novooboljelih
Agencije

BANjALUKA - Institutu za zaštitu zdravlja Republike Srpske (RS) u posljednja 24 časa prijavljeno je 20 novooboljelih od H1N1.

U Kliničkom centru (KC) Banjaluka bilo je 19 pozitivnih na brzi test i jedan pacijent u bolnici u Zvorniku,  saopšteno je iz Instituta za zaštitutu zdravlja RS.

Ukupno je na KC u Banjaluci hospitalizovano  30 pacijenta, dok se u Jedinici intenzivne medicine na ovoj klinici nalazi jedan pacijent.

Do sada je u RS od novog gripa H1N1 oboljelo 1 008 lica, a trenutno je  hospitalizovano ukupno 48 pacijenata.

Ukupno je umrlo četvoro lica u RS potvrđenih na grip A, H1N1.

Najčitanije