SARAJEVO- Još jedno lice za koje je potvrđeno da je bolovalo od gripa H1N1 preminulo je u Sarajevu, saopšteno je u srijedu iz Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS).
Pacijent, star 60 godina, preminuo je u 7.45 časova u Jedinici internističke intenzivne terapije (JIIT) KCUS-a, u koju je primljen 19. januara.
Pacijent je, navodi se u saopštenju, od dolaska imao izuzetno tešku kliničku sliku i njegovo stanje uprkos velikim naporima osoblja JIIT-a nije promijenjeno nabolje.
Na Klinici za infektivne bolesti KCUS trenutno je hospitalizovano 17 pacijenata kod kojih je potvrđen grip H1N1, dva pacijenta sa gripom A i tri pacijenta za koje se čekaju nalazi.
U utorak u Kliničku mikrobiologiju KCUS pristigao je 21 uzorak za testiranje na grip H1N1, a njihovom analizom utvrđeno je da je osam uzoraka pozitivno, od čega šest iz Sarajeva, jedan iz Bihaća i jedan iz Mostara.