Društvo

Još jedna žrtva novog gripa

Još jedna žrtva novog gripa
Još jedna žrtva novog gripa
N.N.

SARAJEVO- Još jedno lice za koje je potvrđeno da je bolovalo od gripa H1N1 preminulo je u Sarajevu, saopšteno je u srijedu iz Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS).

Pacijent, star 60 godina, preminuo je u 7.45 časova u Jedinici  internističke intenzivne terapije (JIIT) KCUS-a, u koju je primljen 19. januara.

Pacijent je, navodi se u saopštenju, od dolaska imao izuzetno tešku kliničku sliku i njegovo stanje uprkos  velikim naporima  osoblja JIIT-a nije promijenjeno nabolje.

Na Klinici za infektivne bolesti KCUS trenutno je hospitalizovano 17 pacijenata kod kojih je potvrđen grip H1N1, dva pacijenta sa gripom A i tri pacijenta za koje se čekaju nalazi.

U utorak u Kliničku mikrobiologiju KCUS pristigao je 21 uzorak za testiranje na grip H1N1, a njihovom analizom utvrđeno je da je osam uzoraka pozitivno, od čega šest iz Sarajeva, jedan iz Bihaća  i jedan iz Mostara.       

Najčitanije