BIJELJINA - Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Radislav Jovičić izjavio je večeras Srni da je dobio uvjeravanja da će savski nasip Visoč, koji brani semberska sela Crnjelovo i Obarsku, biti odbranjen.
"Ovdje vidim veliki broj angažovanih ljudi koji brane ovaj nasip, kao i stručnih ljudi iz Civilne zaštite. Nasip je izdignut mnogo visoko, a brani ga oko 350 do 400 ljudi", rekao je Jovičić, koji se nalazi na području tog nasipa.
On je istakao da su angažovani i pripadnici MUP-a Srpske od ranih sati na utvrđivanju tog nasipa, a da je u popodnevnim časovima došao veliki broj mještana Ugljevika, te mehanizacija i radnici Rudnika i termoelektrane "Ugljevik".
"Realno se nadam da će ovo područje biti odbranjeno i od sutra se smiruje situacija kada je u pitanju voda na tom području, i da će stanje biti mnogo bolje nego što je to bilo ovih dana", naveo je Jovičić.