Društvo

Konačno uklonjeni znakovi "putujete na vlastitu odgovornost"

Konačno uklonjeni znakovi "putujete na vlastitu odgovornost"
Konačno uklonjeni znakovi "putujete na vlastitu odgovornost"
Zlatan Čekić

BOSANSKA KRUPA - Direkcija za ceste FBiH uklonila je sporne saobraćajne znakove na putu koji dolinom rijeke Une Bosansku Krupu povezuje s Bih

Pomenuti znakovi su u proteklom periodu proizveli brojna negodovanja i uznemiravanja građana, a javno su zbog njihovog postavljanja protestovale ovdašnje općinske i kantonalne vlasti.

Protestna pisma Direkciji za ceste FBiH uputili su načelnik općine Bosanska Krupa Armin Halitović i premijer USK Husein Rošić, a ovo pitanje je na sjednici Vlade FBiH aktuelizirao i federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Šemsudin Dedić, inače iz Bihaća.

"Nedopustivo je da institucije na ovakav način prebacuju odgovornost na građane umjesto da se same angažuju i rade svoj posao. Od Direkcije za ceste FBiH očekujemo da više uradi na saniranju dijelova puta gdje se bilježi odron kamenja i da svojim angažmanom učine ovaj saobraćajni pravac bezbjednim", istakao je Dedić.

Prema njegovim riječima, na ovaj način se građanima u USK šalje ružna poruka da su prepušteni sami sebi i komunikacijski izolovani.

Inače, pomenuti putni pravac najkraća je veza između Bosanske Krupe i Bihaća, a zbog toga što se prostire tik uz Unu, kao i zbog čestih odrona kamenja smatra se jednim od opasnijih u Bosni i Hercegovini.

Najčitanije