BANJALUKA - Ministarstvo porodice, omladine i sporta Republike Srpske, u saradnji sa omladinskim organizacijama, organizovaće danas u Banjaluci konferenciju "Prevencija nasilja i konflikata među mladima", kao centralnu manifestaciju povodom obilježavanja Međunarodnog dana mladih.
Konferencija će okupiti predstavnike omladinskih i organizacija za mlade iz Republike Srpske, istraživače i predstavnike relevantnih institucija, s ciljem prikupljanja istraživačkih podataka, prezentovanja programa prevencije u borbi protiv nasilja među mladima i informisanja mladih o kampanji Savjeta Evrope o borbi protiv govora mržnje na internetu.
Početak konferencije zakazan je za 11.00 časova u konferencijskoj sali Administrativnog centra Vlade Republike Srpske.
Izjave za novinare planirane su za 10.50 časova, najavljeno je iz resornog ministarstva.