Društvo

Kontroverzna knjiga balkanskog makroa u prodaji i u BiH

Kontroverzna knjiga balkanskog makroa u prodaji i u BiH
Foto: N.N. | Kontroverzna knjiga balkanskog makroa u prodaji i u BiH
N.N.

BANJALUKA - Knjiga "Mnoga lica Marije Magdalene", autora Mihaila Maksimovića, nekadašnjeg makroa koji je otkrio sve tajne elitne prostitucije, nakon Srbije i Crne Gore, u kojim je već uzburkala duhove, dostupna je i čitalačkoj publici u BiH.

Čitaoci mogu da je kupe na kioscima "Minutica", te saznaju sve o iskustvima čovjeka koji je godinama važio za jednog od najpoznatijeg makroa u regionu.

Maksimović ističe da će ova knjiga biti interesantna i čitaocima u BiH, a razloga je, kako kaže, više.

"Sarađivao sam sa nekim devojkama iz BiH, a bilo je i klijentele iz BiH. To sigurno može da bude interesantno. Ali, smatram da je celokupan sadržaj zanimljiv, jer se radnja knjige odvija u svim državama bivše Jugoslavije i ostalim balkanskim zemljama, pa i šire", ističe Maksimović.

Dodaje da očekuje da će knjiga postići jednako dobar uspjeh među čitaocima u BiH, kao što je to slučaj i u drugim zemljama regiona.

"Utisci o knjizi stižu mi iz svih zemalja bivše Jugoslavije i jako su pozitivni u svim krugovima. Knjiga je pitka, prijemčiva, interesantna… I što je najvažnije, istinita. Tako da, mislim da će i čitaocima u BiH biti zanimljiva", istakao je Maksimović.

Autor u knjizi otkriva sve detalje zbog kojih je završio iza rešetaka, ali i koje su poznate dame bile u njegovom čuvenom katalogu.

Maksimović je, po sopstvenom priznanju, organizovao prostituciju koja se nije odvijala u mračnim haustorima ili memljivim stanovima, već u ekskluzivnim prostorima i najvišim društvenim krugovima.

"Moje devojke bile su najlepše, dame od stila, s prefinjenim manirima. Da bi s njima proveli sat, noć ili vikend, političari, biznismeni, sportisti i drugi poznati i nepoznati uspešni muškarci plaćali su mi znatne sume novca. Zbog posla kojim sam se bavio, odgovarao sam pred zakonom. Na robiji sam napisao ovu knjigu, opisao devojke koje su radile sa mnom, njihova iskustva s klijentima, kao i moje iskustvo s njima", naveo je Maksimović o svojoj knjizi, u kojoj je, kako tvrdi, svako slovo autentično.

Najčitanije