ŠAMAC - U akciji dobrovoljnog davanja krvi šamačkog Crvenog krsta, Doma zdravlja i dobojskog Zavoda za transfuziju krvi bolnice "Sveti apostol Luka" krv je darovalo 48 lica različite starosne dobi.
Akciji pod nazivom "Darujumo krv - spasimo jedan život" odazvalo se ukupno 60 lica.
"Darovana krv namijenjena je Zavodu za transfuziju krvi u Doboju. Ovo je prva akcija dobrovoljnog davalaštva krvi u ovoj godini", izajvio je Nedeljko Mitrović iz Crvenog krsta Šamac.
On je dodao da je ovo jedna od najboljih akcija davalaštva krvi u posljednje tri godine.