Društvo

Kući otpušteno 19 studenata, na odjeljenju još 5

Kući otpušteno 19 studenata, na odjeljenju još 5
Kući otpušteno 19 studenata, na odjeljenju još 5
Srna

BANJALUKA - Sa Klinike za infektivne bolesti Kliničkog centra Banjaluka kući je otpušteno 19 studenata oboljelih od salmoneloze, dok je na odjeljenju ostalo 5 pacijenata iz ove grupe, rekla je načelnik Klinike Zdravka Kezić.

Prema njenim riječima, još jedan oboljeli pušten je na vikend.

Kezićeva je ranije rekla da je sa 10. julom ukupno hospitalizovano 25 studenata, oboljelih od akutnog febrilnog gastroenteritisa.

Studenti su hospitalizovani u banjalučkoj Klinici za infektivne bolesti 7. jula, zbog trovanja hranom.

Svi oboljeli studenti, koji se hrane u menzi banjalučkog Studentskog centra "Nikola Tesla", večerali su 5. jula makarone s piletinom. Uzorci zaražene hrane su potom volšebno nestali.

Najčitanije