VELIKA KLADUŠA - Tročlanoj porodici Kudić, iz istoimenog naselja nadomak Velike Kladuše, radnici preduzeća "Vodovod" isključili su vodu zbog neplaćenih računa u iznosu 163 marke, a glava ove porodice, Senad Kudić, uvjeren je kako je cijeli slučaj motivisan političkim razlozima.
Kudić je dugogodišnji član DNZ-a i tvrdi da je to razlog zbog kojeg je njegova porodica početkom maja ostala bez vode.
"Sve je počelo prije nekoliko godina, kada je formirana Laburistička stranka. S obzirom na to da je veliki broj mještana prešao u tu novu političku partiju, njihovi aktivisti su bili uporni da i ja postanem njihov član. Kada sam to odbio, uslijedili su razni pritisci", istakao je Kudić.
Dodaje da Laburistička stranka, koja je trenutno na vlasti u ovoj opštini, kontroliše većinu javnih preduzeća, a među njima i "Vodovod". Kudić kaže da su, kada mu je prije pola godine izgorio sprat kuće, stradale i vodoinstalacije.
"Tom prilikom istekla je i veća količina vode, što su iz 'Vodovoda' uredno zaračunali meni. S obzirom na to da nisu željeli pristati na otpis, dogovorili smo se da u narednih godinu platim ta dugovanja. Međutim, dogovor nije ispoštovan, jednostavno su došli i isključili vodu", rekao je Kudić, koji se sa svojom porodicom bavi poljoprivredom i kojem, kako kaže, voda znači život.
"Sada sam prinuđen da vodu dovozim s obližnjeg izvora", kazao je Kudić.
U "Vodovodu" odbacuju optužbe da je isključenje motivisano političkim razlozima.
"Radi se o tome da smo počeli isključivati vodu dužnicima, a Kudić je jedan od njih", rekao je referent u ovom preduzeću Jasmin Durmić.
Međutim, Kudić tvrdi kako postoje dužnici s višestruko većim dugovanjima od njega kojima nije isključena voda, te ističe kako je spreman to i dokumentovati.
U Laburističkoj stranci su rekli da prvi put čuju za ovaj problem, istakavši kako nemaju nikakve veze s cijelim slučajem.