ŠAMAC - Koordinator Republičkog štaba za vanredne situacije za opštinu Šamac Milorad Kutlešić izjavio je Srni da će Vlada Republike Srpske preduzeti sve mjere za dobrobit građana, naglasivši da niko neće biti ni gladan ni žedan, niti zdravstveno neobezbijeđen.
Kutlešić rekao da je voda iz centra Šamca izvučena i da su ulice slobodne, ističući da svi koji dođu da vide kakva je situacija u Šamcu treba da krenu od opštinskih institucija do groblja i mezarja i onda će imati pravu sliku šta se sa njima desilo.
On je pozvao sve medije da ove vijesti prenesu ne samo u BiH i EU, već da ovakvu sliku šalju u svijet.
"Ako se cijeli svijet ne bude uključio u pomoć ova opština, najvjerovatnije, više godina neće biti ni blizu kakva je bila", poručio je Kutlešić.
On je pozvao lokalno stanovništvo da bude dostojanstveno kao do sada.