Društvo

Kutlešić: Stanje u Šamcu teško, ali ne i alarmantno

Kutlešić: Stanje u Šamcu teško, ali ne i alarmantno
Kutlešić: Stanje u Šamcu teško, ali ne i alarmantno
Srna

ŠAMAC - Stanje u opštini Šamac je teško, ali nije alarmantno, rekao je danas povjerenik Republičkog štaba za vanredne situacije za Šamac Milorad Kutlešić.

On je zamolio medije da objektivno izvještavaju sa područja ove opštine s ciljem stabiluzacije stanja na terenu.

Kutlešić je rekao da je na današnjoj sjednici Opštinskog štaba za vanredne situacije dogovoreno da težište aktivnosti bude na uklanjanju uginule stoke.

"Članovi Štaba održali su sastanak sa članovima 25 savjeta mjesnih zajednica i mobilisali ljudstvo i traktore da uklanjaju uginulu stoku sa područja sa kojih se povukla voda", rekao je Kutlešić.

On očekuje da će danas na Granični prelaz u Brodu doći 20 kamiona sa pumpama, koje će biti iskorištene za ispumpavanje vode iz Šamca.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović rekao je, nakon obilaska Šamca i razgovora sa članovima Štaba, da ljudi u ovoj opštini imaju silnu energiju da se suprotstave neviđenoj nevolji koja ih je zadesila i da u tome treba da im pomogne cijela BiH.

"Imamo energiju i širom BiH. Svuda su ljudi spremni da pomognu i to treba da se iskoristi. BiH treba da pomogne Šamcu i učini sve da se što brže reaguje", rekao je Izetbegović.

On je danas telefonskim putem iz Šamca obezbijedio određene količine nafte i benzina za ovu opštine.

Najčitanije